Zabiegi ujędrniające liftingują, wygładzają i przy okazji sprawiają, że cellulit staje się mniej widoczny. Poznaj skuteczne metody redukcji cellulitu.
Cellulit na udach. Dlaczego się pojawia? Jak skutecznie usunąć pomarańczową skórkę?
Uda to miejsce, które cellulit upodobał sobie najbardziej. Pomarańczowa skórka to naturalne zjawisko, które nasila się wraz z wiekiem. Powstawaniu cellulitu sprzyja nadwaga i otyłość, a także zmiany hormonalne. Cellulit to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, którą z pomocą specjalistycznych zabiegów, można skutecznie rozbić i zredukować. Jakie sposoby na pomarańczową skórkę na udach polecają eksperci medycyny estetycznej? Sprawdź!
Dlaczego na udach pojawia się pomarańczowa skórka?
O pomarańczowej skórce mówimy wtedy, gdy tekstura skóry zaczyna przypominać skórkę pomarańczy – jest nierównomierna, grudkowata, występują w niej drobne zagłębienia. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla SPA w Rzeszowie, cellulit na udach powstaje na skutek nadmiernego gromadzenia się i przeciskania się tłuszczu przez małe ubytki w tkance łącznej, znajdujące się tuż pod skórą. Jest to problem bardzo powszechny, zwłaszcza wśród kobiet. Nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ani nie jest objawem żadnej poważnej choroby.
Cellulit tworzy się zazwyczaj na tych obszarach ciała, gdzie występuje więcej tłuszczu. Przyczyn pojawienia się pomarańczowej skórki może być kilka. Wraz z wiekiem tkanka łączna znajdująca się między skórą a mięśniami kurczy się i sztywnieje, czego efektem mogą być problemy z prawidłowym rozmieszczeniem podskórnego tłuszczu. Powstawaniu cellulitu sprzyja również wysokie spożycie tłustych potraw, predyspozycje genetyczne oraz nadwaga.
5 skutecznych zabiegów na cellulit
Fala uderzeniowa
Redukcja cellulitu falą uderzeniową to jeden z najskuteczniejszych sposób na odzyskanie gładkości ciała. Zastosowanie dwóch rodzajów fali (zogniskowanej i rozproszonej) pozwala dotrzeć nawet do głębokich warstw tkanki i zredukować tłuszcz odpowiedzialny za powstawanie cellulitu. Celem zabiegu jest wywołanie procesu lipolizy, drenaż limfatyczny, stymulacja produkcji kolagenu, poprawa napięcia oraz wygładzenie skóry. Redukcja cellulitu na udach przy pomocy fali uderzeniowej przebiega mało inwazyjnie. Dla optymalnych i długotrwałych efektów trzeba jednak wykonać serię zabiegów.
Karboksyterapia
Mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla to skuteczna metoda walki z cellulitem oraz innymi problemami skóry i tkanki podskórnej. Jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu niewielkiej ilości CO2, czego efektem jest poprawa mikrokrążenia w obrębie tkanki tłuszczowej oraz stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Specjaliści rekomendują serię 6-12 zabiegów. Optymalne rezultaty redukcji cellulitu na udach pojawiają się w ciągu 2-6 miesięcy po ostatnim zabiegu – czas ten jest uzależniony od przebiegu procesów regeneracyjnych zapoczątkowanych podczas karboksyterapii.
Lipoliza iniekcyjna
Kolejnym iniekcyjnym zabiegiem na cellulit na udach jest lipoliza. Procedura ta polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego preparatu na bazie fosfatydylocholiny – substancji bezpiecznej, gdyż naturalnie występującej w organizmie, powodującej rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Efekty zależą od stopnia zaawansowania cellulitu. Jeśli pomarańczowa skórka jest ledwo widoczna, wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć pożądane rezultaty. W trudniejszych przypadkach zalecana jest seria 2-4 powtórzeń. Pełne efekty zauważalne są po około 3 tygodniach.
Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, odwiedź www.findbeauty.expert.com.