Dom i Wnętrze

Czy okna panoramiczne to dobry wybór?

Okna panoramiczne kojarzyły nam się przez wiele lat z zagranicznymi domami, najczęściej w Niderlandach czy też w Niemczech. Stopniowo ten trend dotarł do Polski. Obecnie okna tego typu są jednymi z chętniej wybieranych, a o ich zaletach można długo pisać. Dlaczego warto wybrać okna panoramiczne? Jak wpłyną one na nasze samopoczucie?

Okna panoramiczne – doskonałe do domów jednorodzinnych

Nie ma wątpliwości, że okna panoramiczne wybierane są przede wszystkim do domów jednorodzinnych, ale też budynków użyteczności publicznej, budynków prywatnych firm. Okna takie są bez wątpienia efektowne i pozwalają na wyróżnienie budynku wśród innych. Nowoczesne okna panoramiczne rekomendowane są w salonach położonych po południowej stronie budynku – dzięki nim możliwe jest naturalne oświetlenie pomieszczenia, jak również dogrzanie go w sposób naturalny. Co jednak zachwyca najbardziej to możliwość przenikania się salonu i ogrodu – okna panoramiczne pozwolą na stworzenie transparentnej ściany, dzięki której będziemy mogli podziwiać przyrodę, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

Czy okna panoramiczne skutecznie chronią przed chłodem?

Zdecydowanie tak – okna panoramiczne konstruowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu chronić przed chłodem i tworzyć funkcjonalną barierę termiczną. W przypadku nowoczesnych okien warto wspomnieć o innowacyjnej metodzie, jaką jest wklejanie szyby do ram na całej ich długości – niebagatelnie wpływa to na ochronę przed chłodem. Aby mieć pewność, że okna takie odpowiednio ochronią przed chłodem, warto zwrócić uwagę na ich montaż – prawidłowy montaż okien jest niezwykle istotny! W okresie lata i upałów okna panoramiczne warto osłonić przy użyciu dedykowanych rolet – w ten sposób schłodzimy nieco wnętrza.

 

 

You may also like...