Technologia

Efektywne skalowanie aplikacji

Scaling web application sprawia, że jej wydajność w znaczny sposób się poprawia. Co to może oznaczać? Że w końcu będzie można cieszyć się z ogromnego sukcesu, który będzie można świętować przy pomocy szampana. Efektywne skalowanie aplikacji dedykowane jest dla każdego przedsiębiorstwa, którym zależy na sukcesie.

Skalowanie wertykalne

How to scale a web application? Aby odpowiedzieć sobie na tego typu pytanie, należy zapoznać się z pojęciem skalowanie wertykalne. Na czym ono polega? 

Otóż jest to działanie polegające na zwiększenie ilości RAM-u i liczby CPU. Skalowanie wertykalne, nazywane inaczej scaling up, polega na dodaniu zasobów do istniejącego serwera. Zamiast tego można zdecydować się na całkowitą zmianę serwera. Jednak całość koncepcji architektonicznej pozostaje taka sama. 

Nie jest to jednak jedno z najkorzystniejszych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ w przypadku awarii jednego serwera, cała aplikacja przestaje działać. A wszystko dlatego, że nie jest ona w stanie zapewnić rezerwy awaryjnej.

Scaling out

Osoby, które zastanawiają się, how to scale a application, mogą zwrócić się o pomoc do 10Clouds. Jest to firma, która jest w stanie zaoferować efektywne skalowanie aplikacji, które może opierać się na scalling out. 

Pod tym pojęciem kryje się skalowanie horyzontalne, czyli dodawanie kolejnych serwerów. Jeżeli komuś nie odpowiada wzorzec zaoferowany przez scaling up, może pomyśleć o tym rozwiązaniu, dzięki czemu będzie można w razie potrzeby zapewnić sobie rezerwę awaryjną. Jeżeli coś się stanie z jednym z serwerów, aplikacja nadal będzie działać w sposób płynny. 

Serwery są w stanie skalować od 1 do ‘n’. Nie trzeba obawiać się żadnych ograniczeń. Im liczba skalowania będzie większa, tym większe pieniądze można zaoszczędzić. Wiele osób określa, że skalowanie horyzontalne jest zdecydowanie lepsze. Aczkolwiek, są przypadki, kiedy nie zawsze znajduje ono zastosowanie. 

Wdrożenie skalowania aplikacji

Jak wdrożyć skalowanie aplikacji? Przy pomocy specjalistów. Decydując się na tego typu usługi, warto zdecydować się na współpracę z programistami z zewnątrz. Warto pomyśleć o odciążeniu swoich pracowników-programistów, którzy będą mogli w tym czasie pracować nad warstwą aplikacji. 

Wydajność aplikacji jest tematem bardzo ważnym. Tematem o którym trzeba pomyśleć już na etapie wprowadzania danej aplikacji do użytkowania. Nigdy tak naprawdę nie można zostawiać tego na ostatnią chwilę, jeżeli ktoś chciałby w przyszłości świętować swój sukces za pomocą szampana z bąbelkami. 

 

You may also like...