Dom i Wnętrze

Granatowa kuchnia z drewnem – pomysły na jej aranżację

Granatowa kuchnia z drewnem wydawać się może nieco mroczna. Pomimo tego, to jeden z ostatnich modowych hitów, który może zostać wykorzystany w różnoraki sposób. Jak urządzić takie pomieszczenie, aby móc cieszyć się nie tylko funkcjonalnością, ale także elegancką estetyką?

Granatowa kuchnia z drewnem, połączona z salonem

To doskonała propozycja dla osób, które chcą postawić na ciemny kolor, ale boją się, że ich kuchnia będzie zbyt mała do tego. Nie ma się czego obawiać, jeżeli kuchnia zostanie połączona z salonem. Całość wtedy będzie wydawała się zdecydowanie przestronniejsza. Do tego, w obydwu pomieszczeniach (a właściwie to już w jednym) będzie zdecydowanie więcej okien, które to pozwolą na przedostanie się do środka, światła naturalnego. Co za tym dalej idzie – salon i kuchnia będą bardziej widne. Dla osób bardziej ciekawych – na środku zagościć może wyspa kuchenna, która może mieć różnorakie przeznaczenie.

Szlachetna i elegancka kuchnia

Granatowa kuchnia z drewnem może w swoim wyglądzie nieco przypominać styl marynistyczny. W szczególności, jeżeli do środka zostaną wprowadzone białe elementy, które będą stanowić świetny kontrast dla ciemnego koloru. Jeżeli ktoś jednak chciałby nieco przytłumić ten nadmorski klimat, powinien postawić na drewno, które będzie występować w kolorze jasnym – najlepiej naturalnym, uwydatniającym słoje. Cała kompozycja kolorystyczna, będzie w takiej kuchni świetnie się prezentować, przyciągając do siebie, każdego dnia, wszystkich domowników. 

 

You may also like...