Ciekawe

Jakie rowery elektryczne dla osób starszych?

 

Nowoczesne rowery elektryczne są doskonałym wyborem dla osób starszych, które z wiadomych przyczyn mogą mieć mniejsze lub większe problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Aby wybrać wysokiej jakości jednoślad elektryczny dla seniora należy zwrócić uwagę jednak na kilka ważnych elementów, które dokładnie opisano w niniejszym artykule.

Jaki rower wybrać dla starszych?

Dla osób starszych najlepszym wyborem są typowo miejskie rowery elektryczne. Ciekawą propozycją mogą okazać się również rowery trekkingowe, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Godne polecenia są przede wszystkim wygodne i stabilne modele na dużych kołach.

Dla wielu seniorów dobrym pomysłem może okazać się również rower elektryczny stacjonarny. Dzięki niemu będzie można bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie w zaciszu domowym. Dużym atutem rowerów elektrycznych stacjonarnych jest to, że zdecydowanie rzadziej się psują i można trenować nawet przy niekorzystnej pogodzie.

Moda na niezawodne składane rowery elektryczne

W ostatnim czasie jest duży boom na składane rowery elektryczne, które po dłuższej przerwie ponownie powróciły do mody. Jest to doskonały wybór dla seniorów, którzy w mieszkaniu nie mają wolnej przestrzeni do przechowywania tradycyjnego roweru. Składane jednoślady doskonale sprawdzą się również w sytuacji, gdy chcemy wybrać się na wakacje, a nie posiadamy specjalnego bagażnika rowerowego.

Składane rowery elektryczne najczęściej mają wymiary ok. 90 cm x 70 cm. Modele tego typu są bardzo poręczne, lekkie i małe. Silnik montowany jest zazwyczaj w tylnej piaście, a koła mają od 20 do 24 cali. Godne polecenia są rowery elektryczne wyposażone w funkcję umożliwiającą ruszanie bez pedałowania. Dla starszych osób ciekawą propozycją są rowery, które umożliwiają jazdę z maksymalną prędkością 6 km/h.

Terenowe rowery dla seniorów – czy warto?

Dla osób, które chcą wyjechać poza miasto zdecydowanie najlepszym wyborem są terenowe rowery elektryczne, które wyróżniają się dużymi kołami (29 cali). Praktycznym wyborem są rowery z przednim i tylnym bagażnikiem do zamontowania dodatkowych sakw.

Pamiętać należy o tym, że rowery terenowe są dość ciężkie, dlatego też mogą pojawić się problemy z wniesieniem ich na wyższe piętro. Największym zainteresowaniem cieszą się rowery z oponami, które mają bieżnik semi-slick. Tego typu opony doskonale poradzą sobie nie tylko na asfalcie, ale również na wielu innych utwardzonych nawierzchniach. Porządny rower trekkingowy na jednym ładowaniu akumulatora bez problemu przejedzie nawet 100 km.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne.

You may also like...