Dom i Wnętrze

Kuchnia klasyczna – prosty sposób na niebanalne wnętrze

Kuchnia klasyczna jest jedną z chętniej wybieranych metod na zaaranżowanie przestrzeni – przekonują projektanci. Klasyczne wzornictwo jest dzisiaj łączone z wysoką jakością wykonania, trwałymi materiałami oraz markowymi akcesoriami.

Kuchnia klasyczna we współczesnej odsłonie

Kuchnia klasyczna kojarzy się nam dzisiaj przede wszystkim ze stylem retro, ale też kuchniami rustykalnymi, prowansalskimi. Kuchnie retro proponowane dzisiaj przez projektantów łączą klasyczne wzornictwo oraz innowacyjne rozwiązania – dzięki temu meble kuchenne są nie tylko piękne, ale też trwałe i funkcjonalne. Kuchnia klasyczna odznacza się przede wszystkim detalami – stosowane są tu subtelne frezy na frontach szafek kuchennych, ale też stylizowane uchwyty. Kuchnie klasyczne dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na wykreowanie wnętrza swoich marzeń. Atutem współczesnych kuchni stylizowanych na retro jest fakt, że kolekcje są niezwykle rozbudowane. Pozwala to na zaaranżowanie idealnej przestrzeni, dopasowanej do danych potrzeb. W kolekcjach znaleźć można klasyczne szafki wiszące i stojące, ale też słupki, regały, kosze cargo. Szczególnego uroku w kuchniach retro nadają przeszklone witryny – kuchnia klasyczna z takimi elementami zyskuje na elegancji.

Kuchnia klasyczna w formie rustykalnej

Kuchnia klasyczna doskonale prezentuje się w odsłonie rustykalnej. Do zaaranżowania takiego wnętrza konieczne będą meble, w których fronty zdobione są frezami imitującymi naturalne deski. Pamiętajmy, że nawet meble stylizowane są tworzone z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych czy lakierowanych. Uzupełnieniem takiego wnętrza mogą być naturalne tkaniny oraz dekoracje z motywami roślinnymi. Dekoracją w kuchni rustykalnej może być wazon z kwiatami, stare talerze i filiżanki.

 

 

You may also like...