Dom i Wnętrze

Okna do salonu w stylu industrialnym – co wybrać?

Wnętrza loftowe przyciągają wzrok, zachwycają pozorną surowością. Tu każdy element ma wiele funkcji. Okna do salonu w stylu industrialnym warto wybrać z rozmysłem – będą one nie tylko chronić przed chłodem, ale też pozwolą na niebanalną aranżację wnętrza i ozdobę fasady domu.

Okna do salonu w stylu industrialnym – postaw na przestrzeń!

Styl industrialny to przede wszystkim umiłowanie prostoty, stonowanych kolorów i przestrzeń, którą należy dokładnie doświetlić. Wnętrza industrialne prezentować się będą doskonale uzupełnione o elementy szklane, wykonane z litego drewna czy z metalu. Okna do salonu w stylu industrialnym powinny spełniać kilka ról – przede wszystkim mają one dopełnić aranżację i wpływać na odbiór estetyczny domu, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Okna powinny być też barierą zabezpieczającą dom, zarówno przed nieproszonymi gośćmi, jak i przed chłodem. Wybór stolarki okiennej powinien uwzględniać jej parametry techniczne oraz wartość przenikalności ciepła. Ostatnim elementem jest doświetlenie wnętrza – im większe przeszklenia, tym lepiej wnętrze będzie oświetlone i lepiej będzie się prezentować. Okna do salonu w stylu industrialnym mogą sięgać od podłogi aż po sam sufit – jedną z proponowanych opcji są okna bezramowe, w których ramy schowane są w murach domu. Rozwiązanie to trzeba jednak wybrać już na etapie planowania i projektowania domu.

Okna do salonu w stylu industrialnym ze szprosami

Ciekawym sposobem na wyróżnienie okien oraz zwrócenie na nie uwagi są okna do salonu w stylu industrialnym uzupełnione o szprosy. Szprosy to poziome i pionowe słupki, które mogą stanowić element konstrukcyjny okna, jak i być naklejone. Dobrym rozwiązaniem będą też elementy stylizowane, takie jak eleganckie klamki. Uzupełnieniem dla dużych okien mogą być rolety zewnętrzne, które ochronią przed silnym słońcem.

 

 

You may also like...