Dom i Wnętrze

Wiata ogrodowa nowoczesna – poznaj pergole ogrodowe!

Funkcjonalnie zaaranżowany ogród to dzisiaj kilka stref, z których każda daje radość i cieszy oczy. Obecnie ogrody traktujemy jako strefę zieleni, w której znajdujemy spokój i ciszę. Wiata ogrodowa nowoczesna pozwoli na wykreowanie przestrzeni wypoczynkowej, dopasowane do potrzeb wszystkich domowników. Czym jest wiata ogrodowa?

Wiata ogrodowa nowoczesna – sposób na relaks w ogrodzie!

Wiata ogrodowa nowoczesna to funkcjonalna pergola, która nie tylko ochroni przed letnim słońcem, ale też pozwoli na dokładne wyznaczenie strefy wypoczynkowej. Wiata ogrodowa nowoczesna wznoszona jest modułowo z elementów aluminiowych. Elementy te są malowane proszkowo, co pozwala na zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią, korozją. Atutem pergoli jest fakt, że wznosić ją można samodzielnie i nie wymaga ona kotwienia w betonie. Dodatkowo zintegrowana rynna sprawia, że woda deszczowa jest odprowadzana poza obręb pergoli. Na szczycie wiaty znajduje się dach – jest on wykonany z ruchomych listew, które obracają się wokół własnej osi. Użytkownicy decydują o ułożeniu listew i tym samym o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach może być całkowicie zamknięty – w takiej sytuacji miejsce w ogrodzie jest zacienione. Wiata to również pomysł na taras – dzięki niej możliwe stanie się zaprojektowanie komfortowego i przytulnego miejsca wypoczynkowego blisko domu.

Wiata ogrodowa nowoczesna jako zadaszenie letniej jadalni

Niebanalnym sposobem na wykorzystanie pergoli jest stworzenie zadaszonej jadalni przy domu. Wiata ogrodowa nowoczesna pozwoli na wyznaczenie przestrzeni letniej jadalni, w jej cieniu ustawimy obszerny stół i wygodne krzesła. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie rolet frontowych i bocznych, które ochronią przed silniejszymi podmuchami wiatru czy też spojrzeniami sąsiadów.

 

 

You may also like...