Zdrowie i Uroda

Zdobienie paznokci

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest coraz częściej wykorzystywana. Dzięki niej można cieszyć się pięknymi dłońmi. Warto dowiedzieć się, na czym polega ta metoda zdobienia paznokci.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci – dlaczego warto?

Zdrowe i mocne paznokcie zagwarantują udaną stylizację płytki, która cieszy oko przez kilka tygodni. Sekret trwałości hybrydy wynika głównie ze specjalnej receptury lakiery, który dzięki niej jest utrwalany w lampie UV. Żeby cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami lakierem hybrydowym, warto dowiedzieć się, co wpływa na trwałość lakieru. Celem jest to, żeby nie pojawiły się na płytce odpryski bądź zadrapania.

Od czego zależy trwałość manicure’u hybrydowego?

Sporo osób nie wie, od czego zależy trwałość manicure hybrydowego. Bardzo istotna jest kondycja płytki paznokcia, a także jakość i klasa lakieru. Do tego doliczyć trzeba poprawne opracowanie płytki paznokcia przed nałożeniem lakieru. Istotne jest przestrzeganie odpowiedniego czasu utwardzania w lampie do hybryd. Nie można też zapomnieć o prawidłowej aplikacji produktów do paznokci hybrydowych.

Trwałość metody hybrydowej zdobienia paznokci zależy od czynników zewnętrznych. Mowa tutaj między innymi o pracy z chemikaliami. Prawidłowo przygotowane paznokcie metodą hybrydową powinny być bardzo trwało. Efekt stylizacji powinien utrzymać się nawet przez trzy tygodnie, po czym wymagane jest usunięcie, ze względu na widoczny odrost płytki paznokcia.

Skuteczna metoda zdobienia paznokci

Sporo kobiet nie wie, czy lakiery hybrydowe są bezpieczne dla płytki paznokcia. Okazuje się, że starej generacji lakiery do hybrydy zawierały szkodliwe dla ludzkiego zdrowia substancje. Mowa tutaj między innymi o ftalanie, toulenie oraz formaldehydach. Niestety ich obecność powodowała mikrouszkodzenia w płytce paznokcia. Co więcej, powodowała znaczny ubytek kreatyny, co sprawiało, iż po zdjęciu lakieru paznokcie były słabe oraz łamliwe. Oprócz tego, ich częste nakładanie prowadziło do kumulowania się związków w organizmie, co miało negatywny wpływ na zdrowie.

Warto wiedzieć o tym, że nowoczesne lakiery do hybrydy są całkowicie bezpieczne dla paznokci. Okazuje się, że w ich recepturze oprócz delikatnych barwników znaleźć też można witaminy, minerały, a ponadto włókna keratynowe, które w czasie noszenia lakieru skutecznie wspierają odbudowę płytki paznokcia. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest bardzo skuteczna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

You may also like...