Ciekawe

Znajdź najlepsze ubezpieczenie samochodu!

 

Przedłużając naszą polisę ubezpieczeniową na samochód często zastanawiamy się, skąd wynikają różnice w cenach oraz w jaki sposób możliwe stanie się obniżenie corocznej składki. Aby zrozumieć ten proces konieczne jest najpierw zapoznanie się z samą istotą policy OC oraz przekonanie się, dlaczego prawo wymaga na nas jej posiadanie.

Polisa odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie samochodu jest tematem niezwykle często podnoszonym przez użytkowników samochodów. W Polsce prawo wymusza na posiadaczach pojazdów mechanicznych wykupienie takiej polisy, aby móc poruszać się po polskich drogach. W praktyce polisa OC pozwala na pokrycie szkód powstałych z naszej winy na drodze – szkody te mogą dotyczyć uszkodzenia innego samochodu, ale też uszczerbku na zdrowiu innych użytkowników ruchu drogowego (w tym pieszych oraz rowerzystów). Ubezpieczenie OC jest dokumentem, który sprawdzany jest za każdym razem podczas kontroli drogowych. Jego brak powoduje mandaty, jak również może być przyczyną odholowania samochodu na parking.

Kupno ubezpieczenia OC nie jest trudne – wystarczy zwrócić się do biura firm ubezpieczeniowych i zapytać o ich ofertę. Warto porównać oferty, gdyż ceny w poszczególnych firmach mogą się od siebie różnić. Wiele osób zastanawia się, dlaczego na przestrzeni wielu lat wysokość ich polisy się zmieniała – warto wiedzieć, że wysokość ceny polisy zależy od wielu zmiennych. Wśród nich wymieniamy przede wszystkim nasz wiek i ilość lat jako kierowcy, ale też wiek i markę samochodu, pojemność jego silnika.

Zachowaj ciągłość polisy!

Warto pamiętać o tym, kiedy kończy się nasza polisa OC i zachować jej ciągłość – to pozwoli nam jeździć bardziej komfortowo bez martwienia się o skutki ewentualnej kolizji. Polisę możemy zakupić również przez Internet – to spora oszczędność naszego czasu i pieniędzy!

 

 

You may also like...