Ciekawe

Zorgtoeslag – dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii

Holenderski urząd skarbowy, który nosi nazwę Belastingdienst, zajmuje się przyznaniem Zorgtoeslag. Jest to dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego. Mają prawo się o niego ubiegać osoby, które legalnie zatrudnione są w Holandii. Co jeszcze trzeba o tym wiedzieć?

Legalne dofinansowanie do ubezpieczenia

Zorgtoeslag jest legalnym dofinansowaniem, które na dodatek jest bezzwrotne. Nikomu nie trzeba będzie oddawać takich pieniędzy. Szacuje się, że niektóre osoby mogą otrzymać nawet 780 EUR. Aczkolwiek, lepiej nie kierować się samą kwotą, ponieważ może okazać się, że jest ona mniejsza. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby pilnować terminów, które pozwalą na pozyskanie takiego dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii. Przykładowo – osoby, które pracowały w Holandii w 2021 roku, mają czas do 31 sierpnia 2022 roku na złożenie właściwego wniosku. 

Wniosek o Zorgtoeslag

Osoby, które są legalnie zameldowanie w Holandii, wniosek o taki dodatek mogą złożyć poprzez przez swój profil na stronie urzędowej. Wystarczy tylko posiadać dostęp do osobistego kodu DIGID. Ze spokojem – nawet tymczasowi pracownicy, którzy nie mają meldunku w Holandii, mogą złożyć taki wniosek. Co muszą w takim razie zrobić? Do wyboru mają papierowy wniosek o dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii. Ewentualnie, można złożyć wniosek o taki dodatek online, przy pomocy jednego z programów komercyjnych. O pomoc można poprosić także biuro rachunkowe, które specjalizuje się w rozliczaniu osób, jakie na co dzień pracują za granicą Polski. 

 

You may also like...