Dom i Wnętrze

Jak zaaranżować klasyczną kuchnię?

Kuchnia powinna być miejscem, które ułatwia i umożliwia szybkie przygotowywanie posiłków. Taka przestrzeń powinna być dostosowana do konkretnego użytkownika i zaprojektowana w taki sposób, by cieszyć oczy. Szeroki wybór oryginalnych kolekcji meblowych sprawia, że możliwe jest dzisiaj zaaranżowanie takiej przestrzeni zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Dużym zainteresowaniem cieszą się kuchnie retro!

Kuchnia w klasycznym stylu – jakie meble wybrać?

Styl retro jest jednym z najchętniej wybieranych. Meble stylizowane na retro przyciągają wzrok i sprawiają, że kuchnia staje się bardziej przytulna. Kolekcje meblowe w stylu retro składają się z takich elementów jak np. szafki klasyczne. Takie szafki zdobione są frezami, które nadają frontom elegancji. Często spotykanym rozwiązaniem są również przeszklenia i szprosy – przeszklone szafki wiszące nabierają optycznej lekkości i sprawiają, że cała bryła kuchni wydaje się być znacznie lżejsza. Szprosy, czyli poprzeczne słupki na szybach, nadają kuchni bardziej rustykalnego wyglądu. Kolekcje meblowe w stylu retro dekorowane są również stylizowanymi uchwytami, które nadają elegancji i szyku. Kolekcje meblowe w stylu retro uzupełniane są o elementy pod zabudowę – dzięki nim możliwe jest sprytne ukrycie nowoczesnej lodówki czy też zmywarki, zachowując spójny wygląd przestrzeni.

Jak tworzone są klasyczne meble kuchenne?

Nowoczesne meble kuchenne w stylu retro tworzone są z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia. Stosowane są tu przede wszystkim płyty meblowe laminowane i lakierowane, które uzupełnia się o panele dekoracyjne, przeszklenia, również eleganckie płyty fornirowe. Meble od wewnątrz posiadają markowe akcesoria, które umożliwią znaczne wygodniejsze korzystanie z szafek, regałów, koszy cargo.

 

 

You may also like...